PET palackok újrahasznosításából és ásványi anyag bevonatból készül a pillekő, mely építőanyagból Antal Csaba készít időálló installációkat: munkái díszítették a hajdani Moszkva teret, a Balaton partot, fesztiválokat, de országszerte számos gyerek rendezvényen is születettek új pillekövek, a lurkók segítségével.
Antal Csaba több mint tizenöt éve készíti egyedi, kis szériás tárgyait és installációt kézműves technikákkal. Az alkotásaira jellemző a keleties egyszerűség, alapanyagként elsősorban természetes anyagokat használ, mint a fa, a fém, az üveg és a kő, illetve újrahasznosítható anyagokat.
A pillekő is egy újrahasznosító technikával készülő építőanyag, aminek vázát a PET palackok képezik, amire ásványi kőzet bevonat kerül, végül pedig festés. A folyamat egyszerű: az összegyűjtött pillepalackokat előzetesen megtervezett formába bálázzák, rákerül az ásványi bevonat, a színezés és a lakkozás után pedig használatba is vehetőek a különböző arcokat formázó székek. A folyamatról videó is készült:
A pillekő bútorokat, díszeket gyermekek készítik felnőtt segítőkkel, az így született játszó- és rekreációs terek fenntartása és gondozása pedig a helybéli építők feladata.
2006 óta 900 db pillekő készült, 9500 gyerek, felnőtt és önkéntes közreműködésével, együttesen mintegy 100 000 darab műanyag palackot öntöttek így új formába. Arról, hogy hol található itthon pillekő alkotás, egy térkép is született: